Mazury czarter / szkolenie


Mazury czarter / szkolenie 

Mazury, Mazury, Mazury – dlaczego wybieramy się tak często na Mazury? Coś w tym pytaniu jest. Pierwszy raz pojechałem z rodzicami będąc małym dzieckiem. Niewiele pamiętam, ale gdzieś w podświadomości to zostało…

mazury czarter / szkolenie

Mazury pod żaglami

Kolejne wyprawy oczywiście pod żaglami odbywały się corocznie. Pływaliśmy Orionami i Wenuskami pod pieczą Kapitana Andrzeja Roszkowskiego. Były to jednostki dość powolne oraz nasze umiejętności nie były zbyt wielkie. Wówczas fascynował nas ogrom jezior mazurskich, zmienność widoków, nagle zmieniające się żywioły, a chyba przede wszystkim wspaniały klimat towarzyski. Często pływaliśmy od wschodu do zachodu słońca, gdzieś nas ciągnęło w nieznane i szkoda było tracić czas na spanie. Zaskakiwała wówczas życzliwość żeglarzy, którzy tryskali miłym nastawieniem do innych oraz wielką pomocą.

Przez kolejne sezony poznałem większość zakątków na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Jednostki pływające się rozrosły przez co jeziora trochę “zmalały” – można je szybciej pokonać. Ale w dalszym ciągu jest co zwiedzać. Polecam zaglądanie w ustronne miejsca, najlepiej gdzie jest strefa ciszy. Tam można spotkać i szybko zaprzyjaźnić z prawdziwymi żeglarzami. Również wspaniałą sprawą jest trochę wyjść na ląd. Jest wiele punktów widokowych z których warto się przyjrzeć krajobrazom. Niesamowitą sprawą jest zapoznanie na małych wioskach rodowitych mieszkańców – ich mądrość i doświadczenie życiowe jest tak ogromne, że potrafią wielokrotnie zadziwiać. Również w portach w większości jest dużo życzliwych ludzi, którzy miło zawsze są nastawieni i pomocni.

mazury czarter / szkolenie

Mazury czarter / szkolenie

Mazury coraz częściej są doceniane przez ludzi mieszkających nad morzem Bałtyckim, tu na Mazurach mogą zaznać spokoju, ciszy, intymności czego brakuje w wakacje w rodzinnych stronach. Jest duży wybór pomiędzy zgiełkiem miejskim, hałasem, a ciszą wytchnieniem. Uroki Mazur są również fascynujące a żeglarska przygoda niezapomniana.

MAZURY JEST TO JEDNO Z NIELICZNYCH MIEJSC, KTÓRE SIĘ PO PROSTU NIE NUDZĄ. KTO JESZCZE NIE MOŻE ZDECYDOWAĆ SIĘ NA REJS TO GORĄCO ZACHĘCAM I SŁUŻĘ POMOCĄ.

tes 28, magnam, mazury

Czarter na Mazurach

Pozdrawiam – Jurek Gluźniewicz Klub Żeglarski Horyzont horyzont2000@interia.pl 603 550 515