Kurs na patent


Sezon 2023

Kurs motorowodny

Terminy ustalane indywidualnie. Prowadzone szkolenia i egzaminy od kwietnia do października

Licencja na holowanie

Terminy ustalane indywidualnie. Prowadzone szkolenia i egzaminy od maja do września

Kursy żeglarskie

Zajęcia praktyczne nad Zalewem Sulejowskim przeprowadzane są w godzinach 10 – 17. Są to godziny optymalne, aby wykorzystać sprzyjający wiatr. Z mojej długoletniej obserwacji przy stabilizacji pogody wiatr rozwiewa się ok godz. 10 – 11, a cichnie ok 17-18.  Staramy się pływać jak najwięcej przy sprzyjającej pogodzie, a teoria jest realizowana jak nie wieje lub jak pada deszcz.

I KURS ŻEGLARSKI – kurs weekendowy:
Termin: od 27 maj do 11 czerwiec – koszt nad Zalewem Sulejowskim 1100 zł. ostatni dzień szkolenia jest przeznaczony na egzamin (w godzinach popołudniowych). Istnieje możliwość zamiany terminu zajęć 08-11.06 (weekend z Bożym Ciałem) na dwa kolejne weekendy – tj. 17-18 i 24,25 czerwiec

II KURS ŻEGLARSKI: codzienny (Boże Ciało)             Termin: 05 czerwiec – 11 czerwiec – Zalew Sulejowski , koszt 1000 zł.

III KURS ŻEGLARSKI – kurs weekendowy:
Termin: od 08 czerwiec do 25 czerwiec – koszt nad Zalewem Sulejowskim 1100 zł. ostatni dzień szkolenia jest przeznaczony na egzamin (w godzinach popołudniowych).

IV KURS ŻEGLARSKI MAZURY:
Termin: od 24 czerwiec do 01 lipca. Koszt 1000 zł + kasa jachtowa (do rozliczenia) na opłaty portowe i paliwo (ok 100 zł).

IV KURS ŻEGLARSKI:
(weekendowy): 09 wrzesień – 01 październik ostatni dzień szkolenia jest przeznaczony na egzamin (w godzinach popołudniowych).

Jeśli nie pasują przedstawione terminy to dla grup 3, 4 osobowych ustalamy indywidualnie termin. Może być kurs żeglarski codzienny, weekendowy lub popołudniowy.

Szkolenie na patent żeglarski przeznaczone dla osób dorosłych oraz młodzieży wyłącznie z opiekunami (K. Ż. Horyzont nie bierze odpowiedzialności za opiekę poza zajęciami na wodzie) !!!

Kursy indywidualne

oraz KURSY indywidualne na Mazurach dla grupy 3 – 5 osób na wygodnym jachcie Tes Magnam terminy ustalamy osobiście!!!

Jachtowy sternik morski

Kurs na patent

KURS ŻEGLARSKI POD PATRONATEM POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSTWA

Możesz otrzymać zaświadczenie o zdaniu egzaminu jeszcze przed sezonem (niektóre firmy honorują zaświadczenia przy czarterach jachtów – dam namiary na te firmy), patent drukuje Polski Związek Żeglarski w Warszawie i wysyła pod wskazany adres w ciągu 4 – 6 tygodni.

Małe grupy (15 – 20 osób). Zapewniona stała opieka instruktora żeglarstwa, wodnego ratownika W O P R, żaglówki kabinowe. Pływając jachtem kabinowym Sasanka 620, Sportina 595 – zwiedzisz Zalew Sulejowski. Na jachcie Sasanka 620 można nieodpłatnie korzystać z noclegów (15 miejsc) oraz gotować w kambuzie. Zajęcia  praktyczne z żeglarstwa w soboty i niedziele (przez 5 weekendów). Wykłady teoretyczne również nad zalewem – jak nie ma wiatru lub jak mocno pada. Dziesięć dni ciekawej przygody oraz intensywne szkolenie żeglarskie.

Koszt kursu 1100 zł  – Opłata zawiera: szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz możliwość noclegu na jachtach kabinowych. Do kupienia książka Żeglarz Jachtowy – książka przydatna do szkolenia teoretycznego dla kursantów (50 zł) + opłaty egzaminacyjne : książeczka żeglarska 50 zł (nie jest obowiązkowa), egzamin 250 zł i PATENT 50 zł (oraz książeczka żeglarska 50 zł, 125 zł egzamin + 25 zł patent – uczniowie i studenci do 26 roku życia). Opłata nie obejmuje wyżywienia.

Zasady płatności za szkolenie żeglarskie:
1. Wpłata 300 zł zaliczki przed rozpoczęciem kursu jest zobowiązaniem wiążącym dwie strony.

2. Wpłata zaliczki po wcześniejszym ustaleniu i upewnieniu się czy są miejsca na dany kurs.

3. Pozostała należność 700 zł w pierwszy lub drugi weekend szkolenia.

4. Opłaty egzaminacyjne w dzień zdawania na żeglarza jachtowego.

Dokumenty potrzebne do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego:

1.Wniosek egzaminacyjny – wypisany na miejscu.

2.Niezbędne również będą dwa zdjęcia o wymiarach 3,5 na 4,5 cm (jedno do książeczki żeglarskiej oraz drugie do naklejenia na wniosek egzaminacyjny).

3.Dla osób niepełnoletnich zgoda opiekuna.

POMOCNE MANEWRY EGZAMINACYJNE na filmach

UWAGA: Szkolenia indywidualne. Gdy będzie minimum 5 chętnych na kurs codzienny to jest możliwość zorganizowania szkolenia w innym terminie. Zapraszamy!

Lokalizacja Portu u Sołtysa – Tresta kliknij

Zalety portu:

1. Dojazd autem do jachtów

2. Kameralne i spokojne miejsce (tylko w wakacje w soboty dyskoteka!!!)

3. Woda pitna oraz WC

4. Możliwość podłączenia do prądu

5. Naprawy szkutnicze

6. Transport jachtów do 1200 kg

7. Możliwość rozbicia namiotu (ok 10 -15 zł /osoba)

8. Parking

9. Fajny klimat

10. Zatoka najbezpieczniejsza nad Zalewem (nawet przy sztormie nie ma w porcie fali)

Polecam również kurs na Mazurach – wygodny jacht Tes Magnam przygotowawczy na patent sternika morskiego.

TERMIN ustalamy indywidualnie z daną grupą.