Kurs na operatora radia morskiego (SRC) i kurs motorowodny w Gliwicach.


Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez Marina_Gliwice Marina_Gliwice 4 lata, 5 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1901
  Marina_Gliwice
  Marina_Gliwice
  Participant

  Już 9go maja 2015r na terenie Mariny Gliwice organizujemy kurs na operatora radia morskiego (SRC).
  Dla planujących rejsy u wybrzeży np. Chorwacji, posiadanie osoby z tym certyfikatem w załodze jest niezbędne.
  W zachodnich krajach często większą uwagę zwraca się na posiadanie certyfikatu SRC niż na patent sternika.

  Szkolenie praktyczne i teoretyczne odbywa się jednego dnia. Cena kursu to 330 zł. W cenie kursu zawarty jest ciepły posiłek. Egzamin odbywa się 2 tygodnie później. Koszt egzaminu i certyfikatu poświadczającego ukończenie kursu to 125 zł.

  9go i 14go maja ruszają również kursy na sternika motorowodnego. Normalna cena takiego kursu to 790 zł, ale przy rezerwacji na hasło “FORUM” cena takiego kursu będzie wynosić 590 zł.

  Zapisy pod numerem telefonu 608010383.

  SRC – Short Range Certificate (świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu) – certyfikat wydawany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) świadczący o umiejętności posługiwania się radiem UKF, wraz z przystawką DSC – Digital Selective Calling (cyfrowe selektywne wywołanie) działającym w systemie GMDS – Global Maritime Distress and Safety System (Światowy Morski System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa) i znajomości procedur wzywania pomocy.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.